کاشت مو

معمولا وقتی با مشکلاتی ماننده کم پشتی موی سر , طاسی سر , کم پشتی ابرو و … رو به رو میشوید اولین تصمیم برای رهایی از این معضل کاشت مو می باشد .تیم کلینیک رها توضیحاتی در این مورد آماده کرده است تا شما کمی با این روش آشنا شوید.
کاشت مو به نوعی جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، یکی یکی از قسمت اهدا کننده به قسمت در حال ریزش و یا خالی از مو انتقال داده می شود. این روش بیشتر برای درمان ریزش مو در آقایان استفاده می‌شود و در واقع در این روش ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی و طبیعی در مقابل ریزش مقاوم هستند به قسمت کم پشت و یا خالی از مو برده می‌شوند.
این روش نیز معمولا برای کاشت ابرو، مژه، ریش آقایان و پوشاندن محل زخم و یا جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.
کاشت مو از چه زمانی آغاز شد؟
تاریخچه استفاده از بخش‎هایی از پوست سر که در آن قسمتی از پوست سر به همراه منبع اصلی تولید خونش به یک قسمت بدون مو قرار داده میشود یا در واقع کاشته شود، به قرن 19 بر می‎گردد. استفاده از تکنیک‎های کاشت موی مدرن به دهه 30 میلادی در ژاپن بر می‎گردد که آن موقع جراحان از گرافت‎های کوچک و حتی گرافت‎های واحد فولیکولی برای جایگزین کردن قسمت های کم مو یا آسیب دیده ابرو یا مژگان، ولی نه از بین بردن قطعی طاسی، استفاده می‎کردند.
تلاش محققان ژاپنی به دلیل وجود جنگ جهانی و مشکلات به وجود آمده برای کشورشان نتوانستند به طور کامل این روش را معرفی کنند و مورد توجه دقیق قرار نگرفت و این امر باعث پنهان مانندن این هدف در دو دهه دیگر شد،در نهایت در اواخر دهه 50 تحول جدیدی در کاشت مو شروع شد.
در کاشت مو چه کاری انجام می دهند؟
در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده‌است. این روش کاشت Follicular Unit Transplantation و یا بصورت کوتاه شده FUT نامیده می‌شود. موهای اهدایی به دو روش کاملاً متفاوت جمع آوری می‌شوند.
روشهای کاشت مو
کاشت مو به روش FIT
Follicular Isolation Techniqueیا FIT در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه پر مو، که معمولا از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در قسمت هایی که نیاز به کاشت مو و یا ترمیم احساس می‌شود، دوباره بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها قرار یا در اصطلاح پیوند داده می‌شوند.

کاشت مو به روش FUT
روش Follicular Unit Transplant یاFUT به معنی پیوند واحد های فولیکولی می‎باشد که یکی از روش‎های کاشت مو را تشکیل می‎دهد. قاعده این روش از انتقال، میکروگرافت‎های برداشت شده از موهای پشت سر به بخش طاسی سر تشکیل شده است و یکی از روش های کاشت مو می باشد. این عمل با بی حسی موضعی انجام می‎شود و بنابراین عملی بی درد است. مراحل این عمل عبارتند از:
1. برداشت نواری از مو‎ها از بخش دهنده در پشت سر
2. بریدن نوار
3. برش زدن گرافت ها
4. قراردادن گرافت‎ها در منطقه پذیرنده

شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در کلینیک تماس بگیرید تا به طور دقیق برای شما این روش را توضیح دهند و در صورت لزوم با قرار حضوری به صورت رایگان به شما مشاوره ارائه دهند.

یک دیدگاه برای “کاشت مو”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.